bright
28 آذر 1401 - 13:18

۷۱۷ هکتار از اراضی ملی در شهرستان بندرخمیر رفع تصرف شد/ اعاده ۱۱۲ میلیارد ریال به بیت المال

رئیس کل دادگستری هرمزگان از رفع تصرف ۷۱۷ هکتار از اراضی ملی در شهرستان بندرخمیر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجتبی قهرمانی رئیس کل دادگستری هرمزگان صبح امروز اظهارداشت: با توجه به تأکیدات ریاست محترم قوه قضاییه مبنی بر لزوم اهتمام هر چه بیشتر در خصوص صیانت از حقوق عامه به ویژه در امر مقابله با تصرفات غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی‌، به دستور رئیس حوزه قضایی بندرخمیر، ۷۱۷ هکتار از اراضی ملی در این شهرستان رفع تصرف شد.

مجتبی قهرمانی تصریح کرد: رفع تصرف این زمین‌ها پس از صدور احکام قطعی توسط دادگاه بدوی شهرستان بندرخمیر و شعبه ویژه مرکز استان مبنی بر خلع ید متصرفان به دلیل احراز نشدن مالکیت و تأیید آن در دادگاه تجدیدنظر، انجام شده است.

وی ارزش تقریبی این زمین‌ها را افزون بر ۱۱۲ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: با حضور رئیس حوزه قضایی شهرستان بندرخمیر در محل و پس از رفع تصرف توسط یگان حفاظت از منابع طبیعی و دیگر ادارات متولی، این زمین ها به بیت المال بازگردانده شد.

قهرمانی همچنین با تأکید بر لزوم برخورد قاطع قضایی با متصرفان اراضی ملی و دولتی، یادآور شد: در خصوص تخریب ساخت و ساز‌های غیرمجاز و اعاده زمین‌های تصرف شده در استان، تدابیر لازم اتخاذ شده است و قانون شکنان به سرعت مورد پیگرد قرار می‌گیرند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان با اشاره به اینکه حفاظت از اراضی ملی و عرصه‌های طبیعی اولویت مهم و اساسی دستگاه قضایی استان محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: هرگونه زیاده‌خواهی و دست‌اندازی به اراضی ملی و دولتی، برخورد قاطع دستگاه قضایی را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع: فارس
شناسه خبر: 919795