bright
13 آذر 1401 - 13:44

بارش نخستین برف پاییزی در شرق استان تهران/ جاده‌ها باز و تردد برقرار است

نخستین بارش برف زیبای پاییزی شهرستان‌های پردیس، دماوند و فیروزکوه را سفیدپوش و باعث تعطیلی مدارس شد اما راه‌های مواصلاتی همچنان باز و تردد برقرار است و مردم در صورت بروز مشکل می‌توانند با شهرداری‎ها تماس بگیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شرق استان تهران، بارش برف سنگین از ساعت اولیه صبح از شهرستان پردیس شروع و سپس شهرستان دماوند و فیروزکوه را در برگرفت و باعث خوشحالی مردم در این مناطق شد.

بارش سنگین برف و برودت هوا باعث تعطیل کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و عصر پردیس و دماوند شد و همچنین مدارس روستاهای شهرستان فیروزکوه را تعطیل کرد.

مدیریت ستاد بحران و خدمات شهری شهرداری‌های پردیس، دماوند و فیروزکوه از همان ابتدای بارش برف در حالت آماده‌باش قرار گرفته و با وجود بارش سنگین برف مشغول عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی سطح خیابان‌ها و معابر شدند.

در فاز 11 پردیس به دلیل موقعیت کوهستانی تردد و رفت‌وآمد برای شهروندان به‌سختی انجام می‌شد که با استقرار نیروها و ماشین‌آلات خدمات شهری شهرداری پردیس عملیات برف‌روبی و نمک‌پاشی انجام شد.

معابر اصلی و فرعی شهرستان‌های شرق استان تهران باز بوده و هیچ‌گونه مشکلی درحال حاضر برای تردد شهروندان وجود ندارد.

بنابر اطلاعیه‌های شهرداری‌های شهرستان‌های شرقی استان تهران شهروندان می‌توانند جهت رفع مشکلات تردد و یخبندان در محل زندگی خود با سامانه 137 تماس گرفته تا در اولین فرصت مشکل برطرف شود.

آماده‌باش شهرداری دماوند با تجهیزات کامل زمستانه

سهیل مطیعی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در دماوند با اشاره به بارش سنگین برف گفت: نیروهای خدمات شهری دماوند با تجهیزات کامل زمستانه آمادگی مقابله با برف و یخبندان را دارند.

وی افزود: با اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف و یخبندان در مناطق شرق استان تهران و آغاز فصل سرما تمامی عوامل خدمات شهری با تجهیزات و ماشین‌آلات لازم در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفتند.

معاون خدمات شهری شهرداری دماوند تصریح کرد: جهت سهولت در رفت‌وآمد شهروندان و پاک‌سازی معابر اصلی و فرعی در شهر دماوند، گیلاوند و مشاء مقدار 1500 تن نمک شامل 1300 تن نمک سرندی و تعداد 2000 کیسه نمک بسته‌بندی‌شده در انبار نگهداری شهرداری آماده توزیع است.

مطیعی یادآور شد: تجهیزات و ماشین‌آلات زمستانه شهرداری دماوند با 3 دستگاه لودر، 2 دستگاه گریدر، 2 کامیون نمک‌پاشی 4 دستگاه تراکتور، 1 دستگاه بابکت، 4 دستگاه ماشین کمپرسی تیغه دار و 10 دستگاه ماشین سبک آمادگی برف‌روبی و یخ‌زدایی را دارند.

وی خاطرنشان کرد: خدمات شهری شهرداری دماوند با شماره تلفن‌های مشاء 76384371، گیلوند 76312333 و دماوند 76326161 داخلی 129 آماده پاسخگویی و خدمات رسانی به شهروندان است.

انبارهای نگهداری شن و نمک در فیروزکوه شارژ شد

علیرضا صادقی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در فیروزکوه با اشاره به آغاز بارش‌ها اظهار داشت: 6 انبار نگهداری شن و نمک در راهدارخانه و 1 انبار نگهداری در فیروزکوه برای مقابله با هر بارش احتمالی برف و یخبندان تجهیز و تکمیل شده است.

وی افزود: با پیش‌بینی وضع هواشناسی و احتمال برف و یخبندان در مناطق سردسیر فیروزکوه مقدار 4500 شن و نمک در انبارهای نگهداری تهیه و تدارک شده است.

شهردار فیروزکوه خاطرنشان کرد: شهروندان جهت تسهیل در عبور و مرور در فصل زمستان و بارندگی‌ها می‌توانند با شماره تلفن‌های 76442020 و 76442828 با خدمات شهری شهرداری فیروزکوه در ارتباط باشند.

آمادگی شهرداری پردیس  برای مقابله با بارش برف و یخبندان

رضا کارخانه در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم در پردیس با اشاره به آمادگی کامل پردیس جهت مقابله با بارش‌ها اظهار داشت: باتوجه به بارش‌های احتمالی برف مقدار 1200 تن شن و نمک در 3 انبار نگهداری فازهای 8,1و11 تهیه و تدارک شده است.

وی افزود: مقدار 1200 تن و تعداد 7000 هزار کیسه شن و نمک برای مقابله با بارش برف و یخبندان در انبارهای نگهداری آماده توزیع است.

شهردار پردیس با اشاره به جانمای 130 مخزن شن و نمک گفت: تمامی نقاط قابل دسترسی برای سهولت شهروندان در زمان بارش برف و یخبندان جانمایی و شارژ شده است.

کارخانه یادآور شد: از ابتدای مهرماه سال جاری عملیات لایروبی انهار ومسیل‌ها به طور کامل انجام شده و در بارندگی‌های اخیر هیچ گونه آبگرفتگی در معابر سطح شهر نداشتیم.

شهردار پردیس خاطرنشان کرد: گشت خدمات شهری با نظارت کامل در سطح شهر نسبت به تهیه و شارژ مخازن اقدام کرده و شهروندان برای تهیه و شارژ مخازن محل سکونت خود می‌توانند با سامانه 137 یا تلفن 76277200 تماس حاصل کنند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 896695