bright
10 بهمن 1401 - 14:09

سفرهای غیرضروری را از برنامه خود حذف کنید

زنجان-مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان از شهروندان خواست تا با توجه به شرایط جوی، سفرهای غیرضروری خود را طی روزهای اخیر به تعویق بیندازند.

صفی‌الله کرامتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه سفر در فصل زمستان همواره باید با در نظر گرفتن موارد ایمنی باشد، اظهار کرد: یکی از ملزومات سفر در فصل زمستان به ویژه شرایطی که امروز در استان شاهد آن هستیم، به همراه داشتن تجهیزات ایمنی و لباس گرم است.

وی با یادآوری اینکه توصیه اول ما به هم‌وطنان این است که حتی‌الامکان از انجام سفرهای غیرضروری اجتناب کنند، خاطرنشان کرد: در صورت انجام سفر ضروری در چنین شرایطی، ضمن به همراه داشتن تجهیزات ایمنی و لباس گرم، حتما از آخرین وضعیت راه‌های استان کسب اطلاع کنند.

کرامتی در ادامه از اختصاص 120 محل برای اسکان اضطراری در زنجان برای مسافران در راه مانده خبر داد و یادآور شد: با توجه به شرایط جوی حاکم بر استان که طبق اعلام سازمان هواشناسی تا چند روز آینده تداوم خواهد داشت، اعضای ستاد بحران استان شامل دستگاه‌های امدادی و خدماتی در آمادگی کامل به سر خواهند برد.

مدیرکل مدیریت بحران استان زنجان راجع به روند تعطیلی مدارس در ایام پیش رو، با تاکید بر اینکه به هیچ وجه نباید بر تعطیل شدن مدارس اصرار داشته باشیم، افزود: تصمیم‌گیری در خصوص تعطیلی مدارس موضوعی است که آموزش و پرورش راجع به آن تصمیم‌گیری می‌کند، از این رو در صورت پیشنهاد از سوی دستگاه مربوطه، مدیریت بحران نیز اعلام نظر خواهد کرد

منبع: مهر
شناسه خبر: 1007526