bright
12 بهمن 1401 - 14:24

آخرین وضعیت جوی اصفهان؛ از انسداد مسیر 120 روستا تا قطع برق و مخابرات

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان آخرین وضعیت جوی استان اصفهان را به دنبال بارش شدید برف تشریح کرد.

منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان با اشاره به آخرین وضعیت جوی استان اظهار داشت: ورود موج بارندگی به استان در روز گذشته و امروز سبب شد در اکثر نقاط و به ویژه غرب و جنوب استان شاهد بارش برف و باران باشیم و امروز هم زبانه‌های آن به مناطق مرکزی، شرق و شمال اصفهان کشیده شده است.

وی با بیان اینکه بیشترین بارش‌ها مربوط به سمیرم و فریدون‌شهر بوده است، افزود: در منطقه غرب تا ۷۰ سانتی‌متر بارش برف را داشتیم و در ارتفاعات تا یک متر برف نیز برف ثبت شده است و بین ۲۰ تا ۱۰۰ سانتی‌متر در جاهای مختلف استان برف آمده است.

شیشه‌فروش با اشاره به استقرار ۲۱۰ تیم امدادی در مناطق برفی گفت: راهداری، پلیس، اورژانس، هلال احمر، امدادخودروها و شرکت‌های گاز و برق و همه مدیریت بحران شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در مناطق مختلف استان استقرار پیدا کرده‌اند.

 مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با بیان اینکه از امروز تا فردا کاهش دما را در سطح استان خواهیم داشت، بیان کرد: امروز پدیده غالب وزش باد و تندباد در مناطق مختلف استان به ویژه شرق و جنوب استان تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت پیش‌بینی شده است.

وی با تأکید بر اینکه توصیه می‌شود در مناطق جنوب و شرق سازه‌های ناپایدار پایدار و از گلخانه‌ها حفاظت شود، ادامه داد: تندباد سبب کولاک شده است و در حال حاضر در مناطق غرب و جنوب حدود ۱۲۰ روستا مسیر آن‌ها مسدود است و حدود ۳۰ روستا نیز در مناطق فریدونشهر، فریدن، چادگان و بویین میاندشت برق آن‌ها قطع شده است.

شیشه‌فروش با بیان اینکه به علت شدت برف و بوران در سمیرم در منطقه پادنا بخشی از برق و مخابرات و شبکه تلویزیون قطع شده است، عنوان کرد: تیم‌های امدادی از اداره راه مشغول پاکسازی هستند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: ۴۴ راهدارخانه با ۵۵۰ دستگاه ماشین‌آلات و ۷۵۰ نیروی راهداری در مناطق مختلف استان در حال بازگشایی راه‌ها هستند اما شدت برف و کولاک به حدی است که وقتی مسیری بازگشایی می‌شود، مجدد با برف پوشانده می‌شود و بیشتر در پشت‌کوه دوم این شرایط را داریم.

وی با اشاره به اینکه ستاد بحران صبح امروز برگزار شد و وظایف دستگاه‌ها مجدد ابلاغ شد، اضافه کرد: عصر امروز جلسه اضطراری مدیریت بحران در فریدونشهر برگزار می‌شود، تا آخرین وضعیت امدادرسانی و رفع مشکلات بررسی شود.

شیشه‌فروش افزود: بارش برف خساراتی را در بخش فضای سبز، معابر، منازل مسکونی در روستاها که مقاوم‌سازی نشده‌اند، به ویژه در بخش پادنا و پشتکوه و پیشکوه فریدون شهر و بخش چناررود بر جای گذاشت.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به وقوع ۷ مورد تصادف جرحی گفت: شب گذشته به ۲۵۰ خودرو در راه مانده کمک‌رسانی شد و ۱۵۰ نفر اسکان اضطراری و ۷۰ نفر از شرایط برف و یخبندان نجات پیدا کردند.

وی با بیان اینکه تا آخر هفته مرخصی همه گروه‌های امدادی لغو شده است و باید در مناطق استقرار داشته باشند، گفت: به همه شهرداری‌ها ابلاغ شده باید معابر را پاکسازی و یخ‌زدایی کنند.

شیشه‌فروش خاطرنشان کرد: به دلیل شدت برف و برای اینکه حادثه‌ای برای دانش‌آموزان پیش نیاید مدارس شهرستان‌های بویین میاندشت، چادگان، فریدن، فریدون شهر، تیران و کرون، خوانسار و گلپایگان و مهردشت نجف آباد امروز غیرحضوری شدند.

پایان پیام/۶۳۱۰۱/آ/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1012881