bright
14 آذر 1401 - 23:16

جام جهانی قطر| دالیچ: هیچ‌گاه کروات‌ها را دست‌کم نگیرید!/ گل ژاپن سبب آشفتگی ما شد

جام جهانی قطر - سرمربی کرواسی معتقد است ژاپنی‌ها فکر می‌کردند که از سد کروات‌ها گذشته‌اند اما همین موضوع سبب شکست سامورایی‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، زلاتکو دالیچ پس از صعود تیم ملی کرواسی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام جهانی 2022 قطر، با برتری مقابل ژاپن در ضربات پنالتی اظهار داشت: به بازیکنان تیم بابت صعود به یک‌ چهارم نهایی و کاری که رقم زدند، تبریک می‌گویم. این سومین حضور ما بین هشت تیم پایانی جام جهانی است و تاریخ‌سازی کردیم. شجاعانه و جنگجویانه بازی کردیم و نتیجه‌ای عالی گرفتیم. در سراسر مسابقه جنگیدیم و نتیجه آن را در پایان مسابقه گرفتیم.

وی با بیان اینکه کار کروات‌ها با اشتباهات خودشان دشوار شد، تصریح کرد: ژاپن در نیمه اول دو ضدحمله داشت که ما را عصبی کرد. بین دو نیمه به بازیکنان گفتم که دیگر پاس کوتاه ندهند و شرایط برای ما بهتر شد. حریف فکر می‌کرد که بازی تمام شده و کار راحتی مقابل ما دارد. با این حال، هیچ‌وقت کروات‌ها را دست کم نگیرید! اگر کسی بخواهد کسی را دست کم بگیرد، پشیمان می‌شود!

« ژاپن از سیستم فشرده 1-4-5 استفاده می‌کرد و فضایی به ما نمی‌داد.»، سرمربی کرواسی ضمن بیان این جمله گفت: در دقایق تلف شده گل خوردیم که این اتفاق ظرف مدت‌های اخیر رخ نداده بود. این گل شرایط‌مان را کمی آشفته کرد، اما از بازیکنانم گلایه نمی‌کنم. با مشکلاتی روبرو شدیم که می‌توانستیم سریعاً به آن پاسخ بدهیم. با این حال با تیمی روبرو بودیم که توانسته بود آلمان و اسپانیا را شکست بدهد.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898909