bright
14 آذر 1401 - 23:35

جام جهانی قطر| عذرخواهی سرمربی موفق ژاپن؛ الگویی برای مدعیان ناموفق!

سرمربی ژاپن پس از حذف تیمش از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از هواداران تیمش عذرخواهی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، تیم ملی ژاپن که پیشتر با غلبه بر دو غول بزرگ دنیای فوتبال یعنی آلمان و اسپانیا به صدرنشینی E جام جهانی 2022 قطر رسیده بود، امشب ‌(دوشنبه) در مرحله یک‌هشتم نهایی مسابقات به مصاف کرواسی رفت. نماینده آسیا با اینکه گل نخست بازی را به ثمر رساند در ادامه گل تساوی را دریافت کرد و در ضربات پنالتی قافیه را باخت. با این حال عملکرد ژاپن در این رقابت‌ها در ذهن بسیاری از فوتبال‌دوستان خواهد ماند؛ چرا که کاملا مشخص است صدرنشینی در گروهی که آلمان و اسپانیا در آن حضور دارند و صعود به مرحله یک هشتم نهایی که برای نمایندگان غرب آسیا بسیار دور از دسترس می‌نماید، کاری بزرگ و در خور تمجید است.

هاجیمه موریاسو سرمربی ژاپن بعد از این مسابقه به سمت سکوهای ورزشگاه الجنوب رفت و به سمت هواداران کشورش تعظیم کرد تا بابت این شکست از آنها عذرخواهی کرده باشد؛ این در حالی است که رسیدن به همین نقطه هم برای یک تیم آسیایی موفقیت محسوب می‌شود.

ژاپنی‌ها همان‌طور که با جمع‌آوری زباله‌های‌شان از ورزشگاه و رختکن، موفق به الگوسازی شدند به نحوی که شاهد تکرار این عمل از سوی فرانسوی‌ها پس از بازی با لهستان بودیم؛ در این مورد نیز می‌توانند الگوی مناسبی برای برخی سرمربیان مدعی باشند که با وجود عدم موفقیت‌ و ناکامی‌های پی در پی، هیچ‌گاه حاضر به عذرخواهی نشده‌اند و چه بسا همیشه هم طلبکار هستند! مربیان تاریخ مصرف گذشته‌ای که زیاد حرف می‌زنند و در عمل زنبور بی‌عسل هستند!

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 898912