bright
08 دی 1401 - 12:27

شدیدترین کولاکی که در ۴۵ سال گذشته غرب نیویورک را درنوردید

نیروهای گارد ملی آمریکا خانه به خانه به دنبال قربانیان طوفان زمستانی هستند که ممکن است در بخش‌هایی از منطقه بوفالو که به دلیل قطعی برق طولانی‌مدت آسیب دیده بود، باقی مانده باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فرانس ۲۴، پس از کولاک مرگبار کریسمس که دومین شهر بزرگ نیویورک را زیر برف مدفون کرد، نیروهای گارد ملی روز چهارشنبه خانه به خانه به دنبال قربانیان طوفان زمستانی بودند که ممکن است در بخش‌هایی از منطقه بوفالو که به دلیل قطعی برق طولانی‌مدت آسیب دیده بود، باقی مانده باشند.

شدیدترین کولاکی که در ۴۵ سال گذشته غرب نیویورک را درنوردید، بخشی از یک جبهه طوفان زمستانی در قطب شمال بود که دمای انجماد را تا مرز مکزیک افزایش داد و تعداد زیادی کشته در سراسر این کشور برجای گذاشت از جمله حداقل ۳۸ نفر که در منطقه بوفالو جان باختند.

بسیاری از کشته‌شدگان در بوفالو و اطراف آن، که در لبه غربی دریاچه «ایری» در نزدیکی مرز کانادا قرار دارد، یخ زده در ماشین‌ها یا در حفره‌های برف پیدا شدند، در حالی که برخی بر اثر ایست قلبی هنگام پارو کردن برف جان خود را از دست دادند.

گارد ملی در هر محله بوفالو و حومه‌های آن گشت می‌زنند و به دنبال افرادی هستند که ممکن است در داخل خانه بدون برق و گرما به دام افتاده‌ یا دچار هیپوترمی یا مشکلات پزشکی دیگری شده باشند.

در برخی مناطق بوفالو بیش از ۱۰۴ سانتی متر برف باریده و تپه‌های انباشته شده از برف این نگرانی را بوجود آورده که با آب شدن برفها، سیل در شهر راه بیافتد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 941968